1401/10/11
در 9 ماهه ابتدای سال 1401؛

رشد 55 درصدی فروش شرکت پخش هجرت

در 9 ماهه ابتدای سال 1401، پخش هجرت با فروش بیش از بیش از 7،480 میلیارد تومان، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی 55 درصدی داشت.

به گزارش روابط عمومی تیپیکو؛ علی مقدسی‌ راد مدیرعامل شرکت در این باره گفت: در 9 ماهه ابتدای سال سالجاری، پخش هجرت با فروش بیش از بیش از 7،480 میلیارد تومان، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل - 4،820 میلیارد تومان – با رشد 55 درصدی که متشکل از 27درصد اثر افزایش قیمت و 28درصد اثر افزایش حجم فروش بوده در مسیر تعالی گام برداشته است.
فروش در این دوره، ضمن رشد 55 درصدی و تحقق 140 درصدی بودجه مصوب اولیه شرکت، با افزایش سهم بازار دارویی کشور از 9.3 درصد در سال گذشته به بیش از 10.6 درصد در دوره جاری و بهبود نسبت سهم فروش خصوصی از 65درصد در سال گذشته به 70درصد در سال جاری، رشد فروش 64 درصدی را در بخش خصوصی در عملکرد دوره جاری شرکت شاهد بوده ایم.
همچنین در راستای هم افزایی درون گروهی وزن فروش گروه تیپیکو از 32 درصد در سال گذشته به بیش از 41درصد در سال جاری رسیده که رشد 70درصدی در فروش سبد گروه تیپیکو در عملکرد دوره جاری به ثبت رسیده است. در خصوص سایر شاخص ها، شرکت پخش هجرت با رشد53 درصدی در عملکرد خرید (خرید بالغ بر 7000 میلیارد تومان) و رشد وصول 58 درصدی، گام در مسیر بهبود متوازن و اهداف تبیین شده برداشته است.
در پایان مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه سایر اقدامات انجام شده نظیر اصلاح فرایندهای انبار، طراحی و پیاده‌سازی سامانه هوش تجاری، افزایش پوشش مشتریان، نوسازی ناوگان و تکمیل پروژه‌های در دست اقدام را عامل اساسی در جهت تحقق چشم انداز تبیین شده و دست یابی به شاخص های مورد نظر اشاره و از زحمات و همراهی کلیه کارکنان در همه سطوح شرکت تشکر نمودند.
شایان ذکرست شرکت پخش هجرت به‌عنوان یکی از برترین شرکت‌های پخش دارو از لحاظ شاخص‌های عملیاتی و سودآوری بوده که علی‌رغم مشکلات نقدینگی پیش روی صنعت پخش این موفقیت را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.
در پایان این شرکت در راستای حفظ رسالت اجتماعی خود و با توجه به تمرکز بر پوشش حداکثری، توانسته بالاترین آمار توزیع محصولات کسری بازار نظیر آنتی‌بیوتیک‌ها و سرم را در سطح کشور به خود اختصاص دهد.