به گزارش امور رسانه ای تی پی کو؛ پیگیری بی‌طرفانه‌ پرونده‌ فیلمساز برجسته سینمای ایران عباس کیارستمی و کمک به درمان مصدومان اسیدپاشی از عمده محورهای مطرح شده در سخنرانی های هنرمندان حاضر در این مراسم بود.

محمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت در سخنانی با بیان اینکه مهم ترین نکته در برگزاری این جشنواره‌، انعکاس پیام سلامت به مردم بود، اظهار کرد: مهم ترین دغدغه‌ مردم همانا موضوع سلامت است و این جشنواره باید بتواند پاسخی به آن بدهد.

او افزود: جشنواره‌ سلامت به دنبال ایجاد زمینه‌ای است که آثار سینمایی و تلویزیونی بیشتری در این حوزه تولید شده و ضمناً ارتباط جامعه‌ پزشکی و جامعه‌ هنری، گسترده‌تر، و به نفع مردم شود.

بهنام بهزادی کارگردان فیلم «وارونگی» یکی از دریافت کنندگان جایزه‌ بود و درباره پرونده‌ پزشکی کیارستمی گفت: این جشنواره احتمالاً مهم‌ترین تقاطع جامعه‌ هنری و پزشکی، بعد از ماجرای درگذشت استاد کیارستمی است. از وزیر بهداشت خواهش می‌کنم لطف کرده و به جای اینکه ماجرا را صنفی کنند و برخوردهای سخیفی از هر دو طرف شاهد باشیم، این قضیه را بی‌طرفانه پی‌گیری کنند تا اعتماد متقابل دوباره شکل بگیرد.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز ضمن بزرگداشت یاد شهدای دولت، یاد و خاطره داود رشیدی را نیز گرامی ‌داشت و درباره‌ برگزاری این جشنواره گفت: امیدوارم این رویداد طلیعه‌ای باشد برای اقدامات بیشتر و بهتر در زمینه سینما و سلامت، و در دولت‌های آینده هم ادامه پیدا کند.

شایان ذکرست که دبیر این جشنواره از قول وزیر بهداشت، وعده ساخت ده فیلم بلند سینمایی در حوزه سلامت را در آینده نزدیک داد.

انتهای پیام