1402/08/24
دکتر حسین عطار در نشست تخصصی تحقیق و توسعه تیپیکو؛

تحقیق و توسعه همه جانبه باید در شرکت های تیپیکو انجام شود

نشست تخصصی تحقیق و توسعه تیپیکو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تیپیکو، عصر روز سه شنبه مورخ 23آبان 1402 نشست تخصصی تحقیق و توسعه شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین با حضور مدیران عامل و معاونین و مدیران تحقیق و توسعه شرکت های تابعه برگزار شد.
اعضای حاضر در این جلسه ابتدا گزارش آخرین وضعیت روند تحقیق و توسعه را ارائه و به بیان فرصت ها و چالش هایی که مواجه هستند پرداختند.
دکتر حسین عطار، سرپرست و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین ضمن تاکید در خصوص هم افزایی شرکت ها گروه در حوزه تحقیقات،  افزود: برای جلو گیری از اتلاف زمان، موازی کاری و کاهش هزینه شرکت ها دانش حاصل از تحقیقات خود را در اختیار یک دیگر بگذارند.
وی ادامه داد: تحقیق و توسعه همه جانبه باید در شرکت های تیپیکو انجام شود و در این فرایند افزایش بهره‌وری و اثربخشی و بهبود فرایند تولید محصولات موجود و ورود محصولات جدید به بازار دارویی امکان پذیراست.
سرپرست و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین گفت: آمایش شرکتهای تابعه باید انجام شود،  بررسی های همه جانبه در شرکت های سراسرکشور با توجه به اقلیم و زیر ساخت موجود جهت افزایش ظرفیت تولید براساس شاخص هایی همچون جغرافیا و زیرساخت انجام شود. برای مثال با توجه به اینکه چندین شرکت در استان های شمالی مستقر میباشند و دسترسی خوبی به آب دارند باید به سمت محصولاتی حرکت کنند که برای تولیدشان حجم بالای آب مورد نیاز است.
دکتر عاطفه حکمت، سرپرست معاونت کیفیت در این نشست ضمن تاکید بر اینکه تیپیکو از توسعه همه جانبه شرکت ها حمایت میکند، گفت: شرکت های گروه باید در محور ماموریت و ماهیت ذاتی خود حرکت کنند وی ادامه داد: جلسات تحقیق و توسعه تیپیکو به صورت منظم برگزار ونتایج پایش می گردد، ضمنا نشست بعدی با میزبانی شرکت تحقیقاتی و مهندسی توفیق دارو برگزار میگردد.
لازم به ذکر است در این نشست دکتر شیرازی معاونت مالی و پشتیبانی، دکتر توکلان، سرپرست معاونت امور شرکت‌ها و مجامع، دکتر لطفی، معاونت برنامه ریزی و توسعه راهبردی، دکتر عابدینی، سرپرست معاونت زنجیره تامین و مدیران ارشد مربوطه شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین حضور داشتند. 

گزارش تصویری