1402/04/27

سرمایه گذاران عمانی خواستار راه اندازی خطوط دارویی ایرانی هستند

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین از درخواست یک گروه سرمایه گذاری عمانی برای راه اندازی خطوط دارویی در این کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی تیپیکو، دکتر منصور نکویی نیا در حاشیه بازدید هیات سرمایه گذاری تجاری عمان از ظرفیت‌های تولیدی شرکت کارخانجات داروپخش در تهران اظهار داشت: ظرفیت‌ها و توانایی‌های دارویی ایران در منطقه سبب گرایش همسایگان به داروی ایرانی شده است.
وی افزود: امروز ایران اسلامی در حوزه دارو توانایی زیادی در دانش فنی دارد که این توانایی سبب اعتماد و اطمینان کشورهای همسایه است.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین با بیان اینکه امروز تفاهم‌نامه همکاری در راستای تولید و فروش دارو با سرمایه گذاران عمانی منعقد شد، ادامه داد: در این تفاهم شرکت تیپیکو در عمان کارخانه راه اندازی می کند و دانش فنی و مهندسی تولید دارو در اختیار گروه سرمایه گذاری عمانی قرار می گیرد.
دکتر نکویی نیا با بیان اینکه این اقدام می تواند بازار جدیدی برای صادرات داروی ایرانی در منطقه  فراهم کند، تصریح کرد: ترجیح سرمایه گذاران عمانی استفاده از ظرفیت و دانش کاملا ایرانی برای راه اندازی خطوط است و اعتقاد و اعتماد به این دانش برای ما بسیار خوشحال کننده است.
وی با بیان اینکه  شروع فعالیت با طرف عمانی با چند دارو آغاز می شود، گفت: بر اساس تفاهم‌نامه بین طرفین این تعداد بر اساس نیاز سرمایه گذار قابل افزایش است.
انتهای پیام/