1402/04/10

نشست بررسی و ارائه برنامه‌های افزایش صادرات دارو به زیمبابوه برگزار شد

با هدف توسعه همکاری‌های بین دو کشور ایران و زیمباوه نشست بررسی و ارائه برنامه های مشترک در حوزه توسعه فعالیت‌های دارویی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تی پی کو، «دکتر منصور نکویی نیا مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سرمایه گذاری دارویی تامین  میزبان « برایت کوپمبا » سفیر جمهوری زیمباوه در ایران  بود و با وی در خصوص توسعه  همکاری و صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به گفتگو پرداخت.


دکتر نکویی نیا،  مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین اظهار داشت: با توجه به افزایش حجم صادرات سال گذشته جمهوری اسلامی ایران  به آفریقا  افزایش همکاری در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی با کشور زیمبابوه در اولویت برنامه های صادراتی تیپیکو است.
 وی  افزود: با توجه به این که تیپیکو  در حوزه تولید  دارو دارای ظرفیت بسیار بالایی است، می‌توانیم در این زمینه همکاری بلند مدت و بیشتری داشته باشیم.

مدیرعامل  شرکت‌  هلدینگ دارویی تیپیکپو تصریح کرد: شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین  با 25 شرکت فعال در تمامی حوزه‌های زنجیره تامین دارو و مکمل‌های دارویی(تولید مواد اولیه و محصول، پخش و بازرگانی) حضور داشته و بزرگترین هلدینگ دارویی کشور است. تیپیکو با داشتن بزرگترین کارخانجات تولید دارو و داشتن سبد گسترده محصولات، بزرگترین تامین‌کننده داخلی بوده و همچنین در بخش صادرات دارو و مواد اولیه به بیش از 40 کشور، فعالیت‌های نوآورانه در زمینه تحقیق و توسعه و در حوزه بازرگانی با در اختیار داشتن نمایندگی‌های معتبر بین‌المللی به‌عنوان اثر گذارترین شرکت دارویی کشور مطرح است.
برایت کوپمبا  سفیر جمهوری زیمبابوه در ایران با استقبال از همکاری‌های مشترک با جمهوری اسلامی ایران گفت: مبادلات حوزه سلامت و دارو  جزو اولویت های کشور زیمبابوه است و با توجه به ظرفیت بالای مجموعه تیپیکو فضا برای همکاری مناسب است.
  در این دیدار معاونین تیپیکو و رولند کاسکه رایزن جمهوری زیمبابوه در ایران حضور داشتند و به گفت‌وگو و تبادل نظر در مورد راههای همکاری پرداختند.
انتهای پیام /