1402/04/06

صادرات سرم تحت هیچ شرایطی انجام نمی‌شود

مدیرعامل تیپیکو گفت: تولید داروهای مختلف در مجموعه تیپیکو در دست انجام است و تاکید ما بر تامین نیازهای داخل کشور بوده و به همین دلیل صادرات مواردی مانند سرم به هیچ عنوان انجام نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی تیپیکو، منصور نکویی نیا، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین گفت: هلدینگ دارویی تیپیکو  رسالت تامین دارو برای اقشار مختلف جامعه را برعهده دارد و با بسترسازی‌های صورت گرفته علاوه بر تامین بخش قابل توجهی از نیازهای دارویی کشور در حوزه‌های مختلف در زمینه صادرات نیز فعالیت‌هایی داشته و پس از تامین نیازهای داخل صادراتی به کشورهای خاورمیانه،آفریقا، اروپا و آمریکای جنوبی دارد.
مدیرعامل تیپیکو که این روزها مجموعه‌اش در بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ حضور یافته، در ارتباط با این حضور گفت: مجموعه ما نیز مانند بسیاری از مجموعه‌ها نیازهای فناورانه متعددی دارد که تلاش کرده‌ایم در موارد متعدد این نیازها را با کمک شرکت‌های داخلی تامین کنیم. اخیرا نیز با احصاء نیازهای فناورانه تیپیکو در این نمایشگاه حضور یافته‌ایم تا از آمادگی شرکت‌های دانش‌بنیان برای تامین این نیازها بهره ببریم.
وی ادامه داد: تیپیکو ۲۵ شرکت دارویی زیرمجموعه دارد که در موارد متعدد نیازهای این شرکت‌ها یکسان بوده و بر این اساس تجمیع این نیازها برای مجموعه اثرگذار است.
نکویی‌نیا در توضیح نیازمندی‌های فناورانه این مجموعه گفت: هوشمندسازی زنجیره تامین به معنای تهیه مواد اولیه، برنامه ریزی تولید و فروش با پایش هوشمند بازار، هوشمندسازی بسترهای صادرات محصولات و نیازسنجی آن، هوشمندسازی مصرف بهینه انرژی و افزایش راندمان تولید، هوشمندسازی زنجیره بازرگانی در صنعت دارو، هوشمندسازی بسته‌بندی‌های دارویی، هوشمندسازی ناوگان توزیع دارو، هوشمندسازی منابع انسانی در شرکت‌های دارویی، نرم‌افزار جمع‌آوری و ساماندهی هوشمند داده‌های حوزه توسعه دارو در دنیا و نرم‌افزار هوشمند پایش بیماری‌های دام و انسان مبتنی بر خدمات GIS از جمله این موارد است.
انتهای پیام/