1401/08/19

بازدید وزیر بهداشت از کارخانجات داروپخش/ایجاد تسهیلات برای تولیدکنندگان دارو

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شرکت کارخانجات داروپخش بازدید کرد.

دکتر بهرام عین اللهی وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه مهندس ابراهیم بازیان مدیرعامل شستا، دکتر منصور نکویی نیا مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین روز پنجشنبه 19 آبان ماه 1401 از شرکت کارخانجات داروپخش بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی تیپیکو، در جریان این بازدید دکتر عین اللهی پس از ادای احترام به جایگاه شهدای شرکت از خطوط تولید سرم و ویال های تزریقی شرکت کارخانجات داروپخش بازدید کرد.
وزیر بهداشت، با بیان این که شرکت کارخانجات داروپخش یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دارو و سرم در کشور است، گفت: این شرکت در حال حاضر 7 قلم از انواع سرم ها را تولید می کند، همچنین خط جدید سرم که بتازگی افتتاح شده است از تکنولوژی بسیار پیشرفته و کیفیت مطلوبی برخوردار است.
دکتر عین اللهی از افزایش یک میلیون عددی تولید سرم در ماه خبر داد و افزود: انشالله تا پایان سال این رقم به 3 میلیون سرم در ماه افزایش خواهد یافت که توان تولید این شرکت را به 6 میلیون سرم در ماه خواهد رساند.
 وزیر بهداشت با بیان اینکه از مهم ترین سیاست های وزارت بهداشت، بی نیازی از واردات سرم و تولید آن در کشور است، گفت: خوشبختانه امروز  توان تولید سرم در کشور به میزان 16 میلیون عدد در ماه رسیده است، که امیدواریم با افزایش تولید 600 هزار عدد دیگر به این مهم دست خواهیم یافت.
دکتر عین اللهی ادامه داد: مهمترین ویژگی خط جدید سرم پرکنی شرکت کارخانجات داروپخش جنس با کیفیت و شفاف ظرف سرم  و همچنین  نوآوری بسیار جدید در محل تزریق سرم است، که مانع از ایجاد نشتی در آن می شود.
 وزیر بهداشت یکی از مهمترین سیاست های دولت را ایجاد تسهیلات بیشتر برای تولیدکنندگان عنوان کرد و گفت: امیدواریم تولیدکنندگان بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.
 دکتر عین اللهی با بیان اینکه ما امیدوار هستیم بتوانیم بانک ها را تشویق کنیم که سرمایه گذاری بیشتری را در زمینه دارو انجام دهند، گفت: با توجه به اینکه دارو یک فناوری سودآور  است که مردم نیز از آن منتفع خواهند شد، امیدواریم بانک ها در زمینه سرمایه گذاری در این صنعت حرکت کنند.

گزارش تصویری