1401/08/09

تولید ۳۵ درصد آنتی بیوتیک کشور در تیپیکو

مهندس بازیان مدیرعامل شستا خبر داد:

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی از رشد ٧۰ درصدی تولید آنتی‌بیوتیک طی ۷ ماهه ابتدایی سال نسبت به مدت مشابه سال قبل در هلدینگ دارویی تامین خبر داد و گفت:  ۳۵ درصد آنتی‌بیوتیک کشور در هلدینگ تیپیکو تولید می‌شود.
به گزارش روابط عمومی تیپیکو، مهندس ابراهیم بازیان مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در یک گفتگوی رادیویی گزارشی در مورد وضعیت تولید دارو طی ۷ ماهه گذشته در هلدینگ دارویی تامین شستا ارائه داد.
وی در ابتدای این گفتگو از زحمات همکاران هلدینگ دارویی شستا تشکر کرد و گفت: مفتخر هستیم که با توجه به سیاست‌های تحولی دولت مردمی سیزدهم در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، در راستای پاسخگویی مناسب به نیاز کشور مخصوصا نیاز دارویی، در بخش های مختلف تولید دارو رشد چشمگیری داشته ایم.
مدیر عامل شستا گفت: به طور مثال در تولید آنتی‌بیوتیک‌ها، طی ۷ ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷۰ درصدی داشته ایم و توانسته ایم با تولید ۱۲ میلیون واحد معادل ۳۵ درصد نیاز کشور را تامین کنیم.
مهندس بازیان تصریح کرد: البته در ماه‌های پیش رو با توجه به فصل سرما و شرایطی که حاکم است و با عنایت به نیاز کشور به آنتی‌بیوتیک‌ها، تولید این محصولات در گروه دارویی تامین به ۳ میلیون واحد در ماه خواهد رسید.
وی با بیان اینکه گروه دارویی تامین یکی از هلدینگ های موثر در تولید، تامین و توزیع دارو در کشور است، بیان داشت: در این مرحله هم این مجموعه تلاش خود را بیش از پیش معطوف به تولید خواهد کرد تا نیاز کشور به این محصولات دارویی برطرف شود.
مدیر عامل شستا افزود: در جلسه ای که خدمت وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر محترم بهداشت بودیم، نیز اعلام آمادگی کردیم که مجموعه شستا تمام عیار در خدمت تامین نیاز دارویی کشور است و تمام ظرفیت های خود را به کار خواهد بست تا بتواند بخش عمده نیاز آنتی بیوتیک کشور را در داخل تامین کند.
مهندس بازیان با اشاره اینکه ۵۰ درصد تولید مواد اولیه دارویی کشور در هلدینگ دارویی تامین صورت می‌گیرد، گفت: ما این آمادگی را داریم که نیازهای دارویی کشور را در بخش های مختلف تامین کنیم.
وی افزود: در ٣ ماه گذشته یک خط تولید سرم جدید را در مجموعه کارخانجات داروپخش راه اندازی کردیم که با افتتاح این خط، در دو شرکت کارخانجات داروپخش و داروسازی شهید قاضی تبریز بیش از ۴۰ درصد از نیاز سرم کشور را تامین خواهیم کرد.