1401/05/01

آذربایجان‌شرقی، هاب تولید و صادرات محصولات دارویی

مدیرعامل شستا:

به گزارش امور رسانه‌ای تی‌پی‌کو؛ ابراهیم بازیان، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در روزهای 28 و 29 تیرماه 1401 با حضور در آذربایجان‌شرقی و بازدید از شرکت های تابعه شستا در این استان، مسائل و مشکلات آنها را از نزدیک بررسی کرد.

مدیرعامل شستا با همراهی دکتر منصور نکویی‌نیا مدیرعامل تی‌پی‌کو در بازدید از شرکت تولیدی، صنعتی و دانش‌بنیان کلرپارس بر توسعه بیشتر این شرکت تاکید کرد و افزود: شعار ما در شستا حرکت به سمت توجه به بنیان‌های اقتصاد مقاومتی است. شرکت کلرپارس می‌تواند در این زمینه هم به جهت تولیدات انبوه و هم به جهت صادرات و هم در حوزه مباحث دانش‌بنیان جزو مصادیق مسلم اقتصاد مقاومتی باشد ‌.

وی افزود: صنعت تولید داروی کشور ما ۹۰ درصد داخلی است . فلذا این صنعت باید روزآمد و کارآمد شود و بهره‌وری آن ارتقا یابد.

ایشان در ادامه با حضور در شرکت‌های دارویی زهراوی و شهید قاضی از لازمه‌های رونق اقتصاد دانش‌بنیان و صادرات گفت و تشریح کرد: با توجه به وجود واحدهای تولیدی دارویی در آذربایجان‌شرقی، این منطقه می‌تواند هاب تولید دارویی کشور و هاب صادرات محصولات دارویی کشور باشد. این موضوع نیازمند دیپلماسی منطقه‌ای است .

شایان ذکرست ابراهیم بازیان به همراه معاونان و مدیران عامل هلدینگ‌های تابعه شستا در این سفر از شرکت‌های دارویی، سیمانی و کارخانه شرکت نفت پاسارگاد، صنایع خاک چینی ایران و نیروگاه حرارتی تبریز نیز بازدید به عمل آوردند و دیداری با زین‌العابدین رضوی خرم استاندار آذربایجان‌شرقی داشتند.پایان پیام

گزارش تصویری