به گزارش امور رسانه‌ای تی‌پی‌کو؛  دکتر محمدهادی کمالی، مدیرعامل شرکت پخش دارویی اکسیر از شرکت‌های گروه دارویی تامین - شستا گفت:

طی یک سال گذشته نسبت به انعقاد قرارداد با ۲۵ شرکت تامین‌کننده محصولات استراتژیک اقدام کرده‌ایم و از این طریق تعداد کالاهای تحت توزیع خود را به بیش  از ۲۰۰۰ قلم رسانده‌ایم.

 

این مهم در کنار سایر تلاش‌های صورت گرفته موجب رشد ۴۰ درصدی فروش شرکت در سال ۹۹ نسبت به سال قبلش شده است.

 

روند مذکور طی ۴ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ شتابی بیشتر به‌خود گرفته و رشد فروش ۸۰ درصدی طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل را محقق کرده است.

 

این رشد فزاینده‌ی فروش به موازات سایر برنامه‌های شرکت در افزایش بهره‌وری و به‌تبع آن کاهش هزینه‌ها، موجبات رشد سودآوری شرکت را نیز در پی داشته، تا جایی که سود خالص شرکت در سال ۹۹ نسبت به سال قبلش بالغ بر ۶۰ درصد افزایش یافته است.

 

یکی دیگر از افتخارات شرکت پخش دارویی اکسیر که سومین شرکت توزیعی متعلق به گروه دارویی تامین است، تمرکز بر فروش محصولات گروه در راستای استراتژی هم‌افزایی است؛ چنان‌که به‌رغم رشد فزاینده فروش، سهم ۶۵ درصدی محصولات گروه از کل فروش شرکت کماکان حفظ شده است.

 

پخش اکسیر به‌منظور توسعه زیرساخت‌های عملیاتی و انطباق با استانداردهای روز دنیا، نسبت به افزایش سرمایه شرکت تا مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال و اجرای پروژه‌های مختلفی همچون تملیک مراکز ارومیه، رشت و کرمان، خریداری ۱۵ دستگاه خودرو توزیع جهت توسعه ناوگان و ارتقاء ظرفیت مراکز عملیاتی خود اقداماتی کرده است.

 

شعار ما در «پخش دارویی اکسیر، با سلامت هم‌مسیر»، و با رویکردمان عمل به مسئولیت اجتماعی و توسعه نظام سلامت است.

 

پایان پیام