به گزارش امور رسانه‌ای تی‌پی‌کو؛  مهندس محسن کردی، مدیرعامل یکی از موفق‌ترین شرکت‌های گروه دارویی تامین (شستا)، از رشد متوازن این شرکت در همه حوزه‌ها خبر داد و گفت:

یکی از اصول راهبردی این شرکت که اکنون موفق به تولید ۷ محصول جدید در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ هم شده است، توسعه و به‌روز بودن در همه‌ی روندهای توسعه در صنعت دارو است.

 

ما در سه سال اخیر بالغ بر ۵۰ محصول جدید وارد بازار دارویی کشور کرده‌ایم؛ مهم‌ترین‌ها عبارتند از:

 تولید داروی تزریقی ویال رمدسیویر با برند اکسیرال برای درمان بیماران کرونایی، و تولید ویال لئوفلیزه رمی فنتانیل با برند رپاکسیر که در بیهوشی کاربرد دارد و برای اولین بار در کشور تولید شد و صرفه‌جویی ارزی ۴ میلیون دلاری در پی داشت.

 

در ۳ سال اخیر شرکت داروسازی اکسیر از سودآورترین شرکت‌های دارویی ایران بوده و در سال ۱۳۹۸ به‌عنوان سودآورترین شرکت دارویی بورسی ایران شناخته شده است.

 

افزایش تعداد گواهینامه‌های GMP از یک گواهینامه به ۸ عنوان گواهینامه از دیگر افتخارات این شرکت است.

 

در ۳ سال اخیر بالغ بر ۸ هزار مترمربع پروژه‌های ارتقا، توسعه و ایجادی انجام داده‌ایم که انجام پروژه ارتقاءGMP بخش استریل از آخرین پروژه‌های امسال شرکت‌ داروسازی اکسیر است.

 

پروژه ایجاد خط جدید تولید محصولات سافت ژل و همچنین ایجاد خط تولید جدید محصولات مایع از پروژه‌های دیگر و در حال اجرای ما هستند که در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهند رسید.

 

این شرکت که بالغ بر ۲۲۰ قلم داروی انسانی را تولید می‌کند در سال ۱۳۹۹ به‌عنوان سومین شرکت دارویی صادرکننده کشوری شناخته شد.

 

دریافت «تندیس سبز ملی» و «تندیس کارفرمای نمونه کشوری»، دو جایزه اکسیر در سال ۹۹ بود.

 

تولید قراردادی هم که یکی از رئوس برنامه‌های شرکت است در سال ۱۳۹۹ به عدد ۲۶۹۰ میلیارد ریالی رسید.

 

پایان پیام