به گزارش امور رسانه‎‌ای تی‌پی‌کو؛ هفتم اردیبهشت‌ماه 1399 طی احکامی جداگانه از سوی دکتر پویا فرهت، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین در زنجیره گسترده هلدینگ تی‌پی‌کو، سه تغییر رخ داد و مدیران عامل جدید هلدینگ داروپخش، کارخانجات داروپخش و داروسازی فارابی معرفی و منصوب شدند.

براساس این خبر، مدیرعامل هلدینگ داروپخش، از کارخانجات داروپخش و در یک سیر ارتقا از درون آمد، و «وحید هاشم‌بیک محلاتی»، مدیرعامل یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های داروسازی کشور یعنی هلدینگ داروپخش شد. (پیشتر فرشاد ملکوند مدیرعامل داروپخش بود.)

همچنین «محمد نادری علیزاده» پس از حضور موثر در شرکت فارابی در اصفهان و جهشی که در این داروسازی به‌وجود آورد، به پایتخت برگشت و به جای محلاتی، مدیرعامل شرکت عظیم کارخانجات داروپخش شد.

سومین شرکت هم داروسازی فارابی بود که از درون هیات مدیره، «علیرضا جعفری‌نسب»، ردای مدیرعاملی را بر تن کرد. او که معاونت مالی آن مجموعه را برعهده داشت، به‌عنوان مدیرعامل جدید داروسازی فارابی معرفی شد.

  •  

گفت‌وگویی کوتاه با مدیران عامل جدید

«عليرضا جعفری‌نسب»، مدیرعامل جدید داروسازی فارابی:

او با مدرک كارشناسی ارشد مهندسی صنايع و حسابداری رسمی، و سابقه نايب رئيسی هيئت مديره و معاون مالی تداركات و نيروی انسانی شركت مخابرات استان اصفهان، و همچنین ریاست هيئت مديره شركت مشاركتی مخابرات سيار اصفهان، و عضویت موظف در هيئت مديره داروسازی فارابی و ... به جایگاه فعلی‌اش رسیده است.

جعفری‌نسب می‌گوید:

در طول دو سال گذشته برخی از ظرفیت‌های موجود با تحقق نقشه راه و برنامه‌ای که توسط دکتر نادری تبیین شده بود به فعلیت تبدیل شد و این روند با توسعه متوازن و حفظ منافع ذی‌نفعان شرکت فارابی تداوم خواهد داشت.

بهره‌برداری از طرح‌های توسعه‌ای در راستای بهبود سبد محصولات شرکت و ایجاد ارزش افزوده، خلق منابع مالی لازم جهت تغییرات مثبت در ساختار مالی شرکت و حفظ و ارتقاء سهم بازار محصولات شرکت از مهم‌ترین برنامه‌های جعفری‌نسب در فارابی است.

 

  • «محمد نادری علیزاده»، مدیرعامل جدید کارخانجات داروپخش

او دارای دو مدرک دکترای داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکترای تخصصی (PhD) فارماکولوژی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی است.

مدیرعامل اسبق آنتی‌بیوتیک‌سازی ایران، مدیرعامل داروسازی فارابی و ...، با سابقه‌ای مثبت از هر دو شرکت، به‌طوری‌که فارابی را در کوتاه‌مدت، از وضعیت زیانده در گذشته، به‌عنوان شرکت برتر ملی رساند.

دکتر نادری علیزاده می‌گوید:

کارخانجات داروپخش جای پای بزرگان و پیشکسوتان صنعت داروی کشورست؛ بنابراین رخصت می‌طلبم از محضر این عزیزان.

همچنین بی‌دریغ از حمایت‌های موثر دکتر رضوانی‌فر و دکتر فرهت که در زمان تصدی فارابی، همه‌جوره از برنامه‌های اجرایی پشتیبانی کردند، صمیمانه تشکر می‌کنم و امیدوارم در ماموریت جدید نیز روسفید باشم.

قطعاً در شرایط خاص و حساس کنونی، که تحریم‌ها و شیوع کرونا فشار مضاعف را به نظام سلامت و دارویی کشور وارد کرده، وظیفه اصلی را در تامین نیازهای دارویی مردم عزیز کشورمان می‌دانم و از هیچ تلاشی برای رفع نیازهای دارویی مردم فروگذار نخواهم بود.

برنامه‌هایی برای بهره‌‌برداری از سایت‌های جدید تولیدی و استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود دارم که به مرور پیاده خواهد شد.

همچنین افزایش سهم بازار محصولات فعلی، توسعه محصولات جدید و های‌تک، توانمندسازی سرمایه‌های انسانی و توجه به معیشت کارگران از مهم‌ترین رویکردها در کارخانجات خواهد بود.

 

داشتن جای پا در بازارهای صادراتی، یعنی ارتقای GMP و کیفیت محصولات تولیدی؛ انشالله دست در دست هم، با جدیت راه را به آن سمت هموار خواهیم کرد.

حفظ منافع سهامداران هم که از اهم اولویت‌هاست، و در آن هیچ تردیدی ندارم.

 

  • « وحید هاشم‌بیک محلاتی»، مدیرعامل جدید هلدینگ داروپخش:

وی دارای دکترای داروسازی و مدرک فوق لیسانس مدیریت اجرایی است.

 مدیرعامل کارخانجات داروپخش، شرکت توزیع داروپخش، شرکت پخش رازی، شرکت آدوراطب، عضویت در هیئت مدیره شرکت‌های داروسازی دکتر عبیدی، راموفارمین، هیئت مدیره انجمن شرکت‌های پخش و انجمن داروسازان ایران و ... از جمله سوابق دکتر محلاتی است.

دکتر محلاتی درخصوص آخرین وضعیت کارخانجات داروپخش می‌گوید:

ما در کارخانجات سالی پرتکاپو را گذراندیم، در سال ۹۸ با فروش ۷۹۱ میلیارد تومانی رشد فروش ۶۱% ریالی و ۲۵% در تولید مقداری و دستیابی به سود خالص ۲۲۰ میلیارد تومان، بیش از ۹۰ درصدی سود، قدم‌هایی مثبت در راه‌اندازی سیستم‌های نرم‌افزاری یکپارچه، مدیریت مستندات، آموزش و ... برداشتیم.

همچنین آماده‌سازی سریع خطوط برای اخذ گواهینامه GMP از دیگر اقدامات موثر همکاران ما بود.

محلاتی درباره حکم مدیرعاملی هلدینگ داروپخش می‌افزاید:

هلدینگ داروپخش یکی از اصیل‌ترین و بزرگترین مجموعه‌های دارویی کشور ماست که ۱۲ شرکت مهم از مجموعه گروه دارویی تامین (تی‌پی‌کو) را دیده‌بانی و مدیریت می‌کند.

انشاالله در همکناری با مدیران و کارکنان شرکت‌های این مجموعه ارزشمند، و بهره‌گیری از دانش روز و استفاده از قابلیت‌های نرم افزاری، و قطعا با هم‌افزایی این خانواده بزرگ، بدل به یکی از بازوهای توانمند گروه دارویی تامین شویم و الگویی موفق و بهره‌ور در بازار دارویی کشور را رقم بزنیم.

پایان پیام