1402/12/19
با تأیید سازمان غذا و دارو؛

انزالوتامید، محصول جدید زهراوی برای درمان سرطان پروستات

انزالوتامید به عنوان دوازدهمین محصول جدید زهراوی در سال جاری موفق به اخذ (IRC) شد.

به گزارش روابط عمومی تیپیکو؛ داروی جدید انزالوتامید زهراوی با تأیید سازمان غذا و دارو برای درمان سرطان پروستات بزودی در دسترس بیماران قرار خواهد گرفت.
"دکتر صلحی" مدیر تحقیق و توسعه شرکت زهراوی در این خصوص گفت: این دارو به صورت خوراکی مصرف می‌شود وبرای درمان سرطان پروستات پیشرفته در مردانی که هورمون درمانی در آنها با شکست مواجه شده، تجویز می‌شود.
مدیر تحقیق و توسعه زهراوی افزود: کپسول نرم ژلاتینی انزالوتامید 40 میلی گرم، یکی از محصولات جدید و با اهمیت شرکت داروسازی زهراوی می باشد، انزالوتامید یک داروی ضد آندروژن غیر استروئیدی است که با مهار آندروژن (هورمون مردانه) در بدن عمل کرده و برای درمان سرطان پروستات ( حساس به هورمون یا متاستاتیک مقاوم به اختگی در بیمارانی که قبلا دوستاكسل دريافت كرده اند و بیمارانی که کاندید شیمی درمانی هستند) مصرف می شود.
وی در ادامه گفت: از آنجائیکه شواهدی مبنی بر نقش موثر انزالوتامید در افزایش بقای کلی در میان افراد مبتلا به سرطان پروستات مقاوم به اختگی غیر متاستاتیک پرخطر وجود دارد، کاربرد این دارو در مقایسه با داروهای دیگر در درمان سرطان پروستات چشمگیر است. افزایش طول عمر بیماران به تأخیر انداختن عود سرطان، کاهش درد و علائم ناشی از این بیماری درکنار عوارض جانبی کمتر، امید تازه‌ای را برای بیماران مبتلا به سرطان پروستات به ارمغان آورده است و می‌تواند به طور قابل‌توجهی در بهبود کیفیت زندگی آنها موثر باشد.