1402/12/15

ریل گذاری جدید زهراوی بسمت جهش تولید و توسعه صادرات

صادرات قطعی دارو از شرکت داروسازی زهراوی به سوریه و افغانستان انجام شد

به گزارش روابط عمومی تیپیکو، شرکت داروسازی زهراوی، یکی از پیشگامان تولید داروهای خاص در ایران، صادرات قطعی محصولات خود را به 2 کشور سوریه و افغانستان از سر گرفت. این شرکت در دومین گام سال جاری، و برای اولین بار محموله‌ای از انواع داروهای خاص خود را به کشور سوریه صادر کرد.
 "بدری پور مدیر صادرات شرکت داروسازی زهراوی" در این خصوص گفت: "ما مفتخریم که برای اولین بار صادرات قطعی داروهای خاص به کشور سوریه را آغاز کرده ایم و این امر نشان‌دهنده توانمندی و پویایی صنعت داروسازی ایران در عرصه بین‌المللی است و این دستاورد، حاصل تلاش شبانه روزی متخصصان و کارکنان این شرکت در راستای تحقق اهداف صادراتی و ارزآوری برای کشور است.
" وی افزود: "با توجه به نیازهای بازار سوریه و افغانستان برنامه ریزی دقیقی برای صادرات طیف گسترده ای از داروهای خاص به این کشورها انجام شده است. در حال حاضر، مذاکرات متعددی با شرکت های دارویی و مراکز درمانی این کشورها در حال انجام است و پیش بینی می شود که صادرات محصولات تخصصی در سال آینده به طور قابل توجهی افزایش یابد.
 ایشان همچنین با اشاره به کیفیت بالای محصولات این شرکت گفت: "داروهای زهراوی با استفاده از بهترین مواد اولیه تولید می شوند و از نظر کیفیت با برترین برندهای جهانی رقابت می کنند. اخذ مجوزهای لازم از مراجع قانونی کشورهای هدف نشان دهنده کیفیت و استاندارد بالای محصولات شرکت است. وی افزود، شرکت زهراوی در نظر دارد با حضور فعال در بازارهای بین المللی سهم خود را در صادرات داروهای ایرانی افزایش دهد و به ارتقای جایگاه صنعت داروسازی ایران در جهان کمک کند.
 کشورهای افغانستان و سوریه یکی از بازارهای مهم صادراتی برای داروهای ایرانی است و با توجه به جمعیت قابل توجه و نیاز به داروهای خاص در این کشورها فرصت های مناسبی برای صادرات محصولات شرکت های داروسازی ایرانی به این کشورها وجود دارد. 
شرکت زهراوی با ورود به این بازارها، فرصت‌های جدیدی را برای خود و صنعت داروسازی ایران ایجاد کرده و این امر می‌تواند به افزایش صادرات غیرنفتی کشور و رونق اقتصادی کمک کند. از مزایای صادرات داروهای خاص میتوان به ایجاد فرصت‌های جدید برای اشتغال‌زایی، رونق اقتصادی و افزایش صادرات غیرنفتی، معرفی توانمندی‌های صنعت داروسازی ایران به جهان و ارتقای جایگاه ایران در عرصه بین‌المللی در کنار چالش‌های جدی صادرات دارو و همچنین پیچیدگی قوانین و مقررات مربوط به این امر را نام برد.