1402/04/25

تفاهم‌نامه همکاری دارویی ایران و زیمبابوه امضا شد

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین از امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و زیمبابوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی تیپیکو ، منصور نکویی نیا در حاشیه سفر آیت الله رئیسی به کشورهای آفریقای و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری های مختلف اظهار داشت: سفر آیت الله رئیسی به زیمبابوه دارای آثار و برکات فراوانی در حوزه تعامل دو کشور بود.
وی با اشاره به حضور دکتر مرتضوی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  برای همکاری‌های مشترک و ظرفیتهای موجود در این وزارتخانه افزود: مذاکراتی از ماه‌های  گذشته در خصوص تعامل و همکاری دارویی با زیمباوه انجام شده بود و این مذاکرات در سطوح مختلف منجر به انعقاد قرارداد همکاری در سفر ریاست جمهور شد.
مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین با بیان اینکه زیمباوه خواستار تامین دارو مورد نیاز با همکاری ایران است، ادامه داد:  تولید و توزیع دارو در همکاری‌های بین جمهوری اسلامی ایران و زیمبابوه در این سفر به امضا رسیده است و این کشور در این باره بسیار علاقه مند به همکاری است‌
نکویی نیا با بیان اینکه ظرفیت‌های دارویی شرکت‌های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین « تیپیکو » برای رفع نیازهای دارویی به کار گرفته می شود ، تصریح کرد: قاره  آفریقا بازار بسیار خوبی برای صادرات دارو است و استقبال خوبی از داروهای ایرانی در این قاره از داروهای ایرانی شده است.
وی با اشاره به اینکه قطعا دانش و توانمندی‌های دانشمندان ایرانی در حوزه تولید دارو این کشور به کار گرفته می شود ، تصریح کرد: این امکان فرصت خوبی برای صادرات محصولات دارویی و صادرات تکنولوژی به کشورهایی است که به ایران  علاقه زیادی دارند و میزبانی شایسته از ریاست جمهوری و تیم همراه نشانگر این علاقه بود.
انتهای پیام/