1401/08/28

تولید ۸ برابری آنتی‌بیوتیک‌ها در کشور به روایت سایت کدال

در حالی برخی مقامات مسئول در دولت گذشته، آمارهای ارائه شده در حوزه تولید آنتی‌بیوتیک‌ها را غیرمنطقی دانسته‌اند که آمارهای منتشر شده از میزان رسمی تولید این محصولات از سوی شرکت‌های بورسی در سایت کدال، این آمار را کاملا تایید می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تیپیکو)، گزارش‌های رسمی منتشر شده در سایت کدال از میزان تولید شرکت‌های بورسی تولیدکننده دارو نشان می‌دهد، مجموع تولید سوسپانسیون‌های آنتی‌بیوتیکی شرکت‌های تابعه وزارت رفاه در 7 ماهه ‌سال جاری به 11،311،069 عدد رسیده است.
بر اساس گزارش‌های رسمی این میزان تولید در سال گذشته، 1،101،626 عدد بوده است. از سوی دیگر در شرکت داروسازی فارابی نیز تا پایان روز 26 آبان مقدار تولید سوسپانسیون آنتی‌بیوتیک نسبت به دوره ۸ ماهه سال گذشته "رشد 8 برابری" داشته است.
شایسته ذکر است در سال‌های گذشته و در دوره کرونا، مصرف آنتی‌بیوتیک به دلیل عدم تاثیرگذاری بر درمان کرونا به میزان حداقلی رسیده و تولید شرکت‌ها در بازار بدون مشتری مانده بود؛ در حالیکه امسال در پی فروکش کردن کرونا و اوج‌گیری بیماری آنفولانزا مصرف این داروها با توجه به تاثیرگذاری بالای آن در درمان این بیماری به نحو فزاینده‌ای افزایش یافته است.