1403/02/29

فصل مجامع تیپیکو /10

شیمی دارویی داروپخش و تقسیم سود 2950 ریالی به ازای هر سهم.

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت شیمی دارویی داروپخش امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با حضور بیش از ۷۶ درصد از سهامداران و نماینده صاحبان سهام، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس و بازرس قانونی شرکت در محل سالن تلاش و امکان برخط (وبینار) برگزار شد. 
 
اعضای هیات ‎رئیسه مجمع: 
دکتر عقیل آرین نژاد، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین به‌عنوان رئیس مجمع و دکتر محمد کریمی و دکتر علی اکبر عباسی ناظران مجمع و ابراهیم گنجی دبیر مجمع بودند .
دکتر هوشنگ قاسمی، مدیر عامل شرکت شیمی دارویی داروپخش در ابتدای مجمع به قرائت گزارش عملکرد شرکت پرداخت و به سوالات سهامداران پاسخ داد و برخی از دستاوردهای سال ۱۴۰۲ شرکت را اینگونه برشمرد: 
  •  رشد فروش ریالی شرکت، ۴۳درصد در ۱۲ماهه سال ۱۴۰۲ نسبت به دوره مشابه رشد داشته است.
 
  • انتقال نماد شرکت از بازار دوم به تابلوی فرعی بازار اول بورس تهران و تسویه کامل بدهی‌های مالیاتی و بیمه تا پایان سال ۱۴۰۰ از دستاوردهای مهم شرکت در سال مالی گذشته بود.
 
  • اخذ مصوبه دریافت تسهیلات ۵۰۰ میلیارد ریال کم بهره به‌واسطه دانش‌بنیان بودن شرکت و اخذ وام ۳۵ میلیارد تومانی کم بهره به‌عنوان مرابحه از صندوق توسعه ملی با مشارکت بانک رفاه از دیگر دستاوردها و اقدامات مهم شرکت است. 
 
  • استفاده از ظرفیت‌های نگهداری کالاها در محوطه شرکت، حذف هزینه‌های اجاره و حل و فصل پرونده حقوقی بابت ۶ فقره چک برگشتی این شرکت به پخش داروی بهشهر نیز از دیگر اقدامات شرکت دشیمی است.
 
تأمین نقدینگی لازم جهت سفارشات خارجی، بازبینی فرایندهای شرکت، بهبود در روند انجام کارها و افزایش محصولات دانش‌بنیان، استفاده از معافیت‌های مالیاتی و تولید حداقل ۵ محصول جدید در سال مالی ۱۴۰۳ از برنامه‌های شرکت در سال مالی جدید است. 
 
  • افزایش ظرفیت تولیدی، استفاده از ظرفیت‌های موجود، عمق‌بخشی به تولید برخی از مواد LVHV و خلق ارزش افزوده، بهینه‌سازی فرایندهای تولید و جایگزینی حلال‌ها و تلاش جهت کاهش قیمت تمام‌شده از دیگر برنامه‌های شرکت بیان شد.
 
  • درآمد عملیاتی شرکت نسبت به سال گذشته رشد ۴۳ درصدی داشته و به حدود ۱٫۴۰۶میلیارد تومان رسیده است، همچنین سود خالص شرکت رشد ۳۱ درصدی داشته و به حدود ۳۷۸ میلیارد تومان رسیده است.
  • از برنامه‌های آتی شرکت به افزایش محصولات دانش‌بنیان، تولید حداقل ۵محصول جدید، افزایش ظرفیت تولید و استفاده از ظرفیت‌های موجود، عمق بخشی به تولید برخی از مواد LVHV (موادی با حجم کم و ارزش افزوده بالا)، استفاده از حلال‌های بی‌استفاده در شرکت اشاره شد.
 
  • پروژه کرمانشاه در اوایل نیمه‌ی دوم سال به بهره‌برداری می‌رسد و حدود ۵۰ تا ۶۰ تن به ظرفیت شرکت اضافه خواهد کرد که در دسته‌ی قلبی عروقی و ضد التهاب قرار می‌گیرند. افزایش ظرفیت نهایی این پروژه ۱۰۰ تن می‌باشد.
 
در پایان این مجمع به ازای هر سهم ۲۹۵ تومان سود نقدی تقسیم شد.