1402/12/14

بازدید معاون وزیر بهداشت روسیه از شیمی دارویی داروپخش

سرگئی گلاگولوف معاون وزیر بهداشت روسیه از شرکت شیمی دارویی داروپخش بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی تیپیکو، سرگئی گلاگولوف، معاون وزیر بهداشت کشور روسیه به همراه هیئتی از وزارت بهداشت دو کشور ایران و روسیه با حضور در شرکت شیمی دارویی داروپخش ضمن بازدید از خطوط تولیدی شرکت در نشستی مشترک با مدیرعامل و معاونان شرکت درباره زمینه‌های همکاری دارویی شیمی دارویی داروپخش و شرکت‌های دارویی کشور روسیه گفتگو کردند.
گلاگولوف در این نشست با اشاره به اینکه شیمی دارویی داروپخش جزو اولین شرکت هایی بود که در حوزه دارو به بازار روسیه ورود کرد، گفت: برای کشور روسیه تامین مواد اولیه دارویی بسیار مهم است و ما علاقمند هستیم همکاری دارویی بین دو کشور گسترش یابد و بازرگانی دارویی بین ایران و روسیه بیشتر شود.
وی با بیان اینکه گزارش این نشست را در اختیار وزارت صنایع دارویی روسیه قرار خواهد داد گفت: رئیس جمهور روسیه برای تمامی مراحل تولید دارو از صفر تا صد حساسیت و توجه ویژه ای دارد و به شخصه تحت تاثیر تجهیزات و توانمندی شیمی دارویی داروپخش  قرار گرفتم و به شما می‌گویم شیمی دارویی داروپخش در لیست شرکت‌های مورد علاقه روسیه قرار گرفته است.
وی در پایان پتانسیل بالای شیمی دارویی و صنعت داروی ایران را حوزه دارو ستود و گفت: مردم ما در روسیه از محصولات دارویی ایران راضی هستند. و برای انتقال تکنولوژی نیز به زودی از وزارت صنایع دارویی روسیه بازدیدی از شیمی دارویی داروپخش صورت خواهد گرفت .

در ادامه دکتر هوشنگ قاسمی، مدیرعامل شیمی دارویی داروپخش نیز با اعلام آمادگی این مجموعه برای گسترش صادرات به روسیه گفت: در بودجه صادراتی سال آینده شرکت، بازار روسیه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و علاقمند به گسترش تعاملات در این زمینه هستیم.
دکتر قاسمی با بیان مقاصد صادراتی شیمی دارویی داروپخش گفت: هدف اول صادراتی شیمی‌دارویی داروپخش، روسیه است و عراق، ارمنستان، کشورهای امریکای لاتین، کشورهای آفریقایی نظیر الجزایر از الویت‌های بعدی شیمی دارویی داروپخش در حوزه صادرات هستند.
مدیرعامل شیمی دارویی داروپخش با اشاره به وجود یک تیم R&D قوی در شیمی دارویی داروپخش اعلام کرد: آماده انتقال تکنولوژی خصوصا در زمینه محصولاتLVHV به روسیه هستیم .
وی همچنین تاکید کرد: کیفیت و استاندارد محصولات شیمی دارویی داروپخش بالاتر از محصولات چین و هند است و تنها محدودیت‌های سیاسی مانع دریافت برخی گواهینامه‌ها در این زمینه شده است، ضمن اینکه هم اکنون نیز مطابق با مهمترین فارماکوپه‌های جهانی نظیر USP، BP،EP کارمی‌کنیم .
دکتر قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: شیمی دارویی داروپخش با دو کارخانه در شهرهای تهران و کرمانشاه، 52 محصول را با گردش مالی بیش از هفتاد میلیون دلار به بازار عرضه می کند.
 
در بخش دیگری از این نشست، دکتر حمیدرضا اینانلو، سرپرست امور بین الملل سازمان غذا و دارو نیز با تاکید بر توانمندی شیمی ‌دارویی داروپخش در تولید مواد اولیه دارویی در کشور  به امضای تفاهم نامه میان ایران و روسیه در حوزه دارو تجهیزات پزشکی اشاره کرد .
وی همچنین گفت: شیمی دارویی یکی از سرمایه‌های ایران در حوزه دارو با طیف وسیع و متنوعی از محصولات و از قدیمی ترین و خوشنام ترین شرکت‌های دارویی ایران است.
گفتنی است در حاشیه این دیدار معاون وزیر بهداشت روسیه و  مدیر بخش روابط بین الملل وزارت بهداشت اتحادیه روسیه خانم الکساندار یوساچه‌وا به همراه مدیر عامل شیمی دارویی داروپخش و سرپرست امور بین الملل سازمان غذا و دارو از بخش‌های مختلف تولید مواد اولیه دارویی در شیمی دارویی داروپخش بازدید کردند و از نزدیک در جریان تجهیزات و روند تولید در این مجموعه قرار گرفتند.