تی‌پی‌کو وارد باشگاه ۱۰۰۰ میلیارد سرمایه‌ای‌های بازار سرمایه  شد
۱۴۰۰/۰۴/۱۵

تی‌پی‌کو وارد باشگاه ۱۰۰۰ میلیارد سرمایه‌ای‌های بازار سرمایه شد

به گزارش امور رسانه‌ای تی‌پی‌کو؛ مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تی‌پی‌کو) امروز پانزدهم تیر ماه ۱۴۰۰ برگزار شد و پس از سال‌ها، اتفاقی ارزشمند در این مجمع فوق‌العاده و برای مهم‌ترین هلدینگ داروسازی کشور رخ داد.

 

مجمع فوق‌العاده پس از گذشت ۱۰ سال که تی‌پی‌کو افزایش سرمایه نداده بود، سرانجام با افزایش سرمایه از ۲۹۰ میلیارد تومان به ۱۱۰۰ میلیارد تومان موافقت کرد و تی‌پی‌کو هم وارد باشگاه ۱۰۰۰ میلیاردی‌های بازار سهام و سرمایه شد.

 

برای تکمیل گزارش‌های مجمع، گفت‌و‌گوی مهندس علیرضا برقی، عضو موظف هیات مدیره و معاون مالی و پشتیبانی تی‌پی‌کو را می‌خوانید.

 

مهندس برقی گفت:

  • رئیس مجمع امروز، آقای دکتر جلال بهارستان، و ناظران آقایان دکتر محمدابراهیم راعی و دکتر سامان راجی بودند و من هم دبیری مجمع را بر عهده داشتم.

 

  • خب در همان ابتدا گزارش هیئت مدیره تی‌پی‌کو درخصوص لزوم افزایش سرمایه توسط مدیرعامل محترم جناب آقای دکتر پویا فرهت قرائت شد؛ باتوجه به اینکه از سال۱۳۸۷ به این طرف تی‌پی‌کو هیچ‌وقت افزایش سرمایه نداده بود، به‌جهت جبران تاخیرها برنامه‌ریزی شد که طی ۲ سال سرمایه این شرکت در ۲ مرحله به میزان ۲۷۹ درصد رشد کند و از مبلغ ۲.۹۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۱۱.۰۰۰ میلیارد ریال برسد.

 

  • البته ناگفته نماند مجمع فوق‌العاده سال گذشته (اردیبهشت ۹۹) سرمایه شرکت را از ۲.۹۰۰ میلیارد ريال به ۴.۳۵۰ میلیارد ريال رسانده بود، و در این مجمع امروز هم قرار شد از ۴.۳۵۰ میلیارد ریال به مبلغ ۱۱.۰۰۰ میلیارد ریال (به میزان ۱۵۳ درصد و به مبلغ ۶.۶۵۰ میلیارد ريال) افزایش یابد.

 

  • نحوه افزایش سرمایه هم بدین صورت شد: مبلغ ۲.۹۳۰ میلیارد ریال از محل اندوخته سرمایه‌ای و مبلغ ۳.۷۲۰ میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، که به تصویب مجمع رسید.

 

  • اینم اشاره کنم که در این مجمع، با اصلاح یک بند از اساسنامه و افزوده شدن یک بند دیگر به اساسنامه شرکت موافقت شد. این ۲ بند شامل مواد ۴۲ و ۵۸ است.

 

  • به‌نظر مجموعه مدیریتی و مدیران ارشد تی‌پی‌کو این اتفاق یک جهش و گام بلند برای تی‌پی‌کو و سهامدارانش بود و قطعا ثمره و برکات زیادی خواهد داشت.

 

پایان پیام