بازدید رهبری از دستاوردهای دو شرکت دارویی TPICO
۱۳۹۷/۰۲/۱۰

بازدید رهبری از دستاوردهای دو شرکت دارویی TPICO

 به گزارش امور رسانه ای تی پی کو؛ عصر روز یکشنبه نهم اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧نمایشگاهی از انواع کالاهای با کیفیت ایرانی (در نمایشگاهی در جوار بیت رهبری) برگزار شد و رهبر معظم انقلاب از تعدادی از خدمات و کالاهای تولیدی تمام ایرانی بازدید کرده و با تولیدکنندگان و کارآفرینان پیشروی ایرانی گفت و گو کردند. در این نمایشگاه ویژه، بیش از هفتاد غرفه متنوع از تولیدات و محصولات ایرانی در حوزه های مختلف صنعت به معرض دید ایشان گذاشته شده بود، و دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رهبری را همراهی می کرد. شرکت های دارویی عبیدی و امین، و دو شرکت توفیق دارو و اکسیر از گروه دارویی تامین به دلیل فرآورده های جدید خود در نمایشگاه فوق، غرفه هایی مستقل داشتند و درخصوص داروهای جدید خود، غرفه آرایی کرده بودند.

از طرف گروه دارویی تامین، نیابتاً دکتر یعقوب حقیقت نیا مدیرعامل شرکت تحقیقاتی مهندسی توفیق دارو حضور داشت و در بازدید رهبری از غرفه توفیق دارو، به معرفی سه داروی جدید (رونمایی نشده این مجموعه) پرداخت و جالب آن که توضیحات دکتر حقیقت نیا، موجب خرسندی و تحسین رهبری شد.

دکتر حقیقت نیا گفت: سه هدیه برای امروز و این دیدار مبارک خدمت تان داریم: اولی داروی «بورتزومیب» است، دارویی برای درمان سرطان خون و مغز استخوان، که سیکل آن کامل شده، ولیکن هنوز از دارو رونمایی نشده است؛ که البته روش ساخت و به بهره برداری رسیدن آن، خودش داستانی بسیار شنیدنی دارد.

حقیقت نیا در ادامه، داروی دوم را معرفی کرد؛ «تری فلونامید» داروی درمان بیماری مهیب ام اس؛ که افتخار تازه مجموعه TPICO است و ما در زنجیره تامین این شرکت مادر، آن را به سرانجام رسانده ایم. داروی سوم نیز؛ «سترولیکس» است، داروی درمان نازایی، و مهار تخمک گذاری ناقص است، که ضمن صرفه جویی های ارزی، ما را در بخشی از سیکل درمان، خودکفا می کند.

توضیحات دکتر حقیقت نیا شامل اشاراتی به مسائل سیاسی و استراتژیک در منطقه بود، که رهبری با دقت حرف ها را شنیدند و سوالاتی را مطرح کردند، ایشان با مناعت طبع، ضمن تحسین، از کم و کیف و اثربخشی داروها نیز سوالاتی را مطرح کردند؛ که دکتر حقیقت نیا پاسخ مربوطه را ارائه داد. مهمترین سوال رهبری درباره دانش و بنیان داروهای جدید بود؛ که باز هم مدیرعامل توفیق دارو اشاره کرد؛ ما از جایی کمکی نگرفتیم و یک مجموعه دانش بنیان هستیم و مفتخرم بگویم که دانش این داروها متعلق به تیم تحقیقاتی خودمان در ایران عزیز است.

رهبری سپس به بازدید از غرفه شرکت داروسازی اکسیر و داروهای جدید این مجموعه خوشنام پرداختند؛ که توضیحات دکتر کوچکی مدیرعامل این شرکت، با قدردانی رهبری از زحمات مجموعه اکسیر همراه بود.

شایان ذکرست که بیش از هفتاد صنعتگر و تولیدکننده ایرانی در این نمایشگاه به ارائه محصولات خود پرداختند تا گوشه ای از توانمندی های کالا و محصولات ایرانی را به نمایش بگذارند؛ در این میان شرکت های داروسازی مورد تفقد رهبری قرار گرفتند. بازدیدها از ساعت ۱۷ آغاز و با حوصله و دقت نظر حضرت ایشان تا ساعت ۲۰ ادامه داشت؛ فرصتی بود تا کارآفرینان و شرکت های تولیدکننده کالاهای ایرانی ضمن معرفی آخرین دستاوردهای خود، با دقت و جزئیاتی بیشتر به معرفی مجموعه خود و بیان مسائل پیرامون حمایت از کالای ایرانی بپردازند.

پایان پیام

اخذ گواهینامه GMP از سازمان NDA اوگاندا

بازرسان وزارت بهداشت اوگاندا از شرکت کاسپین تامین بازدید کردند

قهرمانان شطرنج و تنیس روی میز TPICO

چهارمین دوره مسابقات ورزشی شرکت های گروه دارویی تامین برگزار شد

بازدید رهبری از دستاوردهای دو شرکت دارویی TPICO

آیت الله علی خامنه ای از غرفه های توفیق دارو و اکسیر در نمایشگاهی که به مناسبت حمایت از صنایع و کالاهای ایرانی تشکیل شده بود، دیدن کردند.

انتخاب هلدینگ پیشرو: داروپخش

سومین دوره جشنواره هلدینگ ‌های برتر و شرکت‌ های کارآمد اقتصادی برگزار شد

تندیس نقره ای برای اوزان و چهار گواهینامه برای شرکت های TPICO

از شرکت اوزان و چهار شرکت دیگر گروه دارویی تامین در روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان تقدیر شد

حاضر، غایب، اعلام رتبه بندی شرکت های برتر

فهرست پانصد غول اقتصاد ايران با آمار فروش و سود از طرف سازمان مدیریت صنعتی اعلام شد

درخشش کلرپارس در پانزدهمین جشنواره تولید ملی- افتخار ملی

پانزدهمین جشنواره تولید ملی- افتخار ملی برگزار و شرکت کلرپارس به عنوان تولید کننده برتر ملی انتخاب شد

دو پروژه جدید تماد

دو پروژه جدید در شرکت تولید مواد اولیه داروپخش (تماد) به بهره‌برداری رسید

دستاوردی تازه؛ تولید آموکسی سیلین بدون حلال آلی

شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران با این دستاورد ارزشمند، موفق به کسب جایزه پژوهش برتر شد

مهر تایید NACI برای شرکت شیمی دارویی داروپخش

شرکت شیمی دارویی داروپخش از گروه دارویی تامین TPICO گواهینامه ایزو دریافت کرد

کلرپارس برای دهمین سال متوالی، واحد نمونه صادرات شد

بیست و سومین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی برگزار شد و کلرپارس واحد نمونه صادرات استان شناخته شد

دو دستاورد مهم برای شرکت شیمی دارویی داروپخش

تایید صلاحیت شرکت دانش بنیان و اخذ گواهینامه جی ام پی، از اخبار دستاوردهای شرکت شیمی دارویی داروپخش است

داروسازی دانا مقام نخست مسابقات فوتسال TPICO را کسب کرد

سومین دوره منظم مسابقات ورزشی فوتسال در گروه دارویی تامین برگزار شد و نفرات برتر خود را شناخت