ترکیب جدید هیئت مدیره TPICO
۱۳۹۶/۱۰/۲۳

ترکیب جدید هیئت مدیره TPICO

به گزارش امور رسانه ای تی پی کو؛ پس از معرفی دکتر محمد رضوانی فر به عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین TPICO، طی احکامی جداگانه از طرف شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) دیگر اعضای هیئت مدیره نیز منصوب و رسماً کار خود را آغاز کردند.

 • مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره: دکتر محمد رضوانی ­فر

دکتر محمد رضوانی‌فر مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته اقتصاد نظری از دانشگاه امام صادق(ع) اخذ کرده وPh.D  مدیریت بازرگانی با گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی را از دانشگاه علامه طباطبایی دریافت کرده است.

او با ١٤سال سابقه عضویت در هیأت علمی دانشگاه و تدریس در دانشگاه‌های امام صادق(ع) و تهران، یکی از موفقترین مدیران کشور است که علاوه بر برخورداری از دانش نظری، سوابق اجرایی درخشانی دارد؛ راهبری و مشاوره بیش از چهل پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری، ارائه چندین و چند مقاله علمی / تخصصی و انتشار سه کتاب در حوزه مدیریت، دبیری علمی تعدادی کنفرانس ملی و بین المللی، از جمله مدیریت بازاریابی و فروش و مباحثات جدی در کنفرانس­هایی در صنعت پخش از دیگر فعالیت‌های علمی این مدیر موفق کشور به حساب می ­آید.

دکتر رضوانی‌فر سوابق مدیریتی مهمی را هم پشت سر گذاشته است که از جمله می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدیرعامل و عضو هیئت مدیره گروه سرمایه‌گذاری البرز
 •  مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت پخش البرز
 • مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت پارس شهروند
 • نایب رئیس هیئت مدیره شرکت گروه دارویی برکت
 • ریاست هیئت مدیره شرکت شفا فارمد
 • ریاست هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا (وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری)
 • عضو هیئت مدیره شرکت ایران دارو
 • ریاست هیئت مدیره شرکت داروسازی صالحان شیمی (البرز فارمد)
 • ریاست هیئت مدیره شرکت صنایع غذایی کیوان
 • نایب رئیس هیئت مدیره شرکت لیزینگ پارسیان

و مسئولیت­هایی کلیدی در گروه کارخانجات پاکنام، شرکت گسترش تجارت معین شهروند، شرکت بازرگانی آرین و البرز، موسسه آموزش عالی نوآوران و ... گوشه ای دیگر از فعالیت­های دکتر رضوانی ­فر را شامل می شود.

عضو موظف هیئت مدیره: دکتر سید طه هاشمی

دکتر هاشمی شخصیتی فعال و سرشناس در چند حوزه است؛ پزشک، صاحب نظر در امور مذهبی، فعال رسانه ای، پژوهشگر و ...؛ که نمایندگی در مجلس شورای اسلامی را نیز تجربه کرده است.

مروری به اجمال از سمت های وی:

نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره پنجم، عضو هیئت رئیسه مجلس و کارپرداز فرهنگی، نایب رئیس اول کمیسیون فرهنگ و ارشاد مجلس، عضو کمیسیون تلفیق بودجه، عضو کمیسیون ویژه تدوین برنامه سوم توسعه، عضو کمیسیون زنان، جوانان و خانواده، و در نهایت رئیس فراکسیون مستقل مجلس.

مدیر مسئول روزنامه انتخاب، رئیس شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و عضو شورای سیاستگذاری سازمان صدا و سیما، سخنگوی اجلاس تاسیسی بین المجالس اسلامی، عضو هیئت امنای مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، عضو هیئت امنا و هیئت مدیره دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، عضو هیئت امنا دانشگاه باقرالعلوم، عضو هیئت امنا مرکز بین‌المللی انتشارات الهدی (سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی)، عضو شورای نظارت بر فیلم (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، مشاور طرح جهانی جهانگردی (طرح مشترک ایران و سازمان جهانی جهانگردی)، عضو شورای عالی میراث فرهنگی کشور، معاون بین‌الملل و حقوقی مجلس و استان های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی، رئیس کمیته میراث فرهنگی و طبیعی کمیسیون ملی یونسکو، عضو سازمان نظام پزشکی و انجمن اسلامی پزشکان کشور، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه تهران، عضو مؤسس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، عضو شاخه دانشجویی حزب جمهوری اسلامی، مدیر کمیته فرهنگ اسلامی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مسئول ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، عضو بعثه حج جمهوری اسلامی و مسئول کمیته خبری و رسانه‌ها، عضو هیئت مدیره دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، عضو هیئت امنا دانشگاه پزشکی فاطمیه قم، رئیس کمیته پزشکی جانبازان قم، رئیس کلینیک پزشکی بنیاد جانبازان قم، عضو شورای بررسی کتاب قم، مشاور پزشکی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و جانشین رئیس شورای عالی ارتباطات و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی.

عضو غیرموظف هیئت مدیره: مهندس علیرضا تحسیری

سوابق اجرایی مهندس تحسیری که آخرین اش معاونت امور شرکت های TPICO بوده است، زبانزد خاص و عام است؛ نظریه دار در امر مدیریت، و مهندسی تمام عیار در امور اجرایی.

وی مدرک فوق لیسانس مهندسی علوم کاربردی (applied science) خود را با گرایش مهندسی سازه از دانشگاه جرج واشنگتن آمریکا اخذ کرده و دو مدرک دیگرش را، لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه ایالتی اکلاهاما و لیسانس علوم ریاضی و کامپیوتر از دانشگاه اصفهان گرفته؛ و چندین و چند دوره مختلف مدیریتی را از سر گذرانده است.

مهندس تحسیری روزگاری ریاست دفتر فنی استانداری بوشهر و سپس شهرداری برازجان را هم به عهده داشته، و عضویت در هیئت مدیره شرکت های مختلف تولید و توزیع دارو از جمله هلدینگ TPICO را در کارنامه کاری خود دارد؛ ریاست هلدینگ پارس دارو، مدیرعامل و مجری طرح ده ها پروژه صنعتی در صنایع مختلف منجمله پروژه های مواد اولیه و محصولات دارویی از قبیل داروسازی فارابی، داروسازی امین، آنتی بیوتیک سازی ایران و ... را در قریب به چهار دهه فعالیت مستمر در پرونده کاری خود به ثبت و انجام رسانده است.

عضو غیرموظف هیئت مدیره: دکتر محمدرضا سعیدی

دکتر سعیدی آخرین مدرک دکترا Ph.D خود را در زمینه مدیریت کسب و کارهای بین المللی از دانشکده مدیریت و تکنولوژی دانشگاه لینشوپینگ سوئد دریافت کرده و یک استاد، محقق و استراتژیست باسابقه است که تجربه مدیریت­های گوناگون را پشت سر گذاشته. او در دانشگاه لینشوپینگ سوئد علاوه بر کسب مدرک دکترا، دو مدرک دیگر؛ لایسنسیت LiC مهندسی تکنولوژی و همچنین MBA محصول بازار (دانشکده مدیریت و تکنولوژی) را اخذ کرده و علاوه بر آن، دانش آموخته شیمی تا سطح کارشناسی ارشد (دانشکده شیمی - دانشگاه تبریز) است.

دکتر سعیدی تحقیقاتی وسیع بر روی بین­ المللی ­سازی (Internationalization) شرکت­های سوئدی و همچنین بین ­المللی ­سازی شرکت­های دارویی از طریق اتحادهای استراتژیک با شرکت­های بزرگ بین­ المللی ایران را به انجام رسانده، و علاوه بر آن، تحقیقاتی نیز بر روی استراتژی هلدینگ­ها و ساختار سازمانی آن­ها داشته است.

تجربه نمایندگی در مجلس شورای اسلامی ایران به عنوان نماینده مردم تهران، و همچنین عضویت در کمیسیون سیاست خارجی، چهار سال عضو هیات رئیسه و سخنگوی کمیسیون آئین نامه مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون تلفیق برنامه چهارم توسعه فرهنگی اقتصادی اجتماعی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران از دیگر سوابق ارزشمند این عضوهیئت مدیره است.

مدیریت مجامع شرکت­های مختلف و همچنین بررسی و نظارت بر بودجه شرکت­ها؛ تدوین، اجرا و کنترل برنامه ­ریزی استراتژیک شرکت­ها؛ تدوین و اجرای فرآیند توسعه محصول در شرکت­ها؛ طراحی ساختار سازمانی شرکت­های تابعه در هلدینگ ها؛ تدوین شرح وظائف سازمانی پس از طراحی ساختار سازمانی؛ تدوین و ارزیابی طرح­های سرمایه ­ایی در شرکت­های تابعه شرکت­های سرمایه گذاری و حضورهای فراوان در مذاکرات تجاری، صنعتی، و انتقال تکنولوژی و ... از جمله دیگر فعالیت های مهم دکتر سعیدی به شمار می رود.

وی در حال حاضر معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش است، و قبل­تر سمت معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین TPICO را به عهده داشت. دکتر سعیدی یک "تی پی کو"یی قدیمی است، چرا که با عناوین معاون مواد اولیه و طرح و برنامه این شرکت، عضویت در شورای راهبردی TPICO و حتی نایب رئیسی هیات مدیره و قائم مقامی شرکت در حوزه مواد اولیه دارویی و مدیریت امور شرکت های تابعه را نیز عهده دار بوده است.

عضویت در هیات مدیره شرکت پتروشیمی غدیر، عضویت در هیات مدیره شرکت کلرپارس تبریز و ریاست هیات مدیره و مدیرعامل شرکت تولید مواد اولیه داروپخش از دیگر مسئولیت های وی در طول سالیان رفته به حساب می آید.

شایان ذکرست که احکام انتصاب اعضای جدید هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین TPICO در تاریخ چهارم دی ماه ١٣٩٦و با امضای مهندس مرتضی لطفی مدیرعامل شستا صادر شده است.

پایان پیام

 

اخذ گواهینامه GMP از سازمان NDA اوگاندا

بازرسان وزارت بهداشت اوگاندا از شرکت کاسپین تامین بازدید کردند

قهرمانان شطرنج و تنیس روی میز TPICO

چهارمین دوره مسابقات ورزشی شرکت های گروه دارویی تامین برگزار شد

بازدید رهبری از دستاوردهای دو شرکت دارویی TPICO

آیت الله علی خامنه ای از غرفه های توفیق دارو و اکسیر در نمایشگاهی که به مناسبت حمایت از صنایع و کالاهای ایرانی تشکیل شده بود، دیدن کردند.

انتخاب هلدینگ پیشرو: داروپخش

سومین دوره جشنواره هلدینگ ‌های برتر و شرکت‌ های کارآمد اقتصادی برگزار شد

تندیس نقره ای برای اوزان و چهار گواهینامه برای شرکت های TPICO

از شرکت اوزان و چهار شرکت دیگر گروه دارویی تامین در روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان تقدیر شد

حاضر، غایب، اعلام رتبه بندی شرکت های برتر

فهرست پانصد غول اقتصاد ايران با آمار فروش و سود از طرف سازمان مدیریت صنعتی اعلام شد

درخشش کلرپارس در پانزدهمین جشنواره تولید ملی- افتخار ملی

پانزدهمین جشنواره تولید ملی- افتخار ملی برگزار و شرکت کلرپارس به عنوان تولید کننده برتر ملی انتخاب شد

دو پروژه جدید تماد

دو پروژه جدید در شرکت تولید مواد اولیه داروپخش (تماد) به بهره‌برداری رسید

دستاوردی تازه؛ تولید آموکسی سیلین بدون حلال آلی

شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران با این دستاورد ارزشمند، موفق به کسب جایزه پژوهش برتر شد

مهر تایید NACI برای شرکت شیمی دارویی داروپخش

شرکت شیمی دارویی داروپخش از گروه دارویی تامین TPICO گواهینامه ایزو دریافت کرد

کلرپارس برای دهمین سال متوالی، واحد نمونه صادرات شد

بیست و سومین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی برگزار شد و کلرپارس واحد نمونه صادرات استان شناخته شد

دو دستاورد مهم برای شرکت شیمی دارویی داروپخش

تایید صلاحیت شرکت دانش بنیان و اخذ گواهینامه جی ام پی، از اخبار دستاوردهای شرکت شیمی دارویی داروپخش است

داروسازی دانا مقام نخست مسابقات فوتسال TPICO را کسب کرد

سومین دوره منظم مسابقات ورزشی فوتسال در گروه دارویی تامین برگزار شد و نفرات برتر خود را شناخت