به‌سوی آینده: زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری در شستا
۱۳۹۷/۱۲/۱۹

به‌سوی آینده: زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری در شستا

۱۸ اسفند ۹۷ برای بخشی از مجموعه شستا (صنایع دارویی) روزی با ارزش و خاطره‌انگیز بود زیرا با امضای تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، مجموعه شستا به زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری پیوست.

دکتر محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا در این خصوص گفت: امروز و با این تفاهم‌نامه، فرصت‌هایی بزرگ برای تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شد.

به گزارش امور رسانه‌ای تی‌پی‌کو؛ این تفاهم‌نامه با هدف استفاده از ظرفیت‌های موجود شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و شرکت‌های تابعه برای توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری به منظور توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و ترویج و فرهنگ‌سازی علم و نوآوری به امضای «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و «محمد رضوانی‌فر» مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) رسید.

دکتر محمدرضوانی‌فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) در آیین تبادل این تفاهم‌نامه با اشاره به ضرورت و پتانسیل‌هایی که در شستا وجود دارد گفت: شستا آمادگی دارد فرصت‌های بزرگی را برای تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان و تبدیل کسب و کارهای فناورانه در مسیر تجاری سازی، فراهم نماید.

مدیرعامل شستا افزود: در حوزه‌های مختلف و به‌ویژه دارو، ICT، نفت، گاز و پتروشیمی فرصت‌هایی وجود دارد که با تشکیل کمیته تعیین شده در تفاهم‌نامه و سرعت بخشیدن به فعالیت‌های آن، می‌توانیم اهداف مورد نظر در تفاهم‌نامه را نهایی کنیم.

وی از تشکیل اولین نشست کمیته در همین هفته خبر داد و تصریح کرد: شخصا اقدامات و فعالیت‌های این کمیته را راهبری خواهم کرد.

در این نشست، سورنا ستاری، با اشاره به ظرفیت‌های شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی گفت: شستا، بازاری فوق‌العاده برای شرکت‌های دانش‌بنیان است و از سوی دیگر، با امضای این تفاهم‌نامه، یک نوآوری را می‌پذیرد و ما همیشه به دنبال این هستیم که چطور نوآوری را به شرکت‌های بزرگ تزریق کنیم.

وی یادآور شد: در حوزه‌هایی مانند دارو، برای تولید ۱۰۰ قلم دارو و مواد اولیه تا پایان همین امسال قرارداد منعقد شد که قاعدتا شستا در خصوص تولید بخشی از آن سهیم است.

پایان پیام

TPICOو یک دوره آموزشی عالی

برگزاری دوره آموزشی مختص مدیران عامل گروه تی‌پی‎‌کو

۲ تندیس و ۶ گواهینامه

تندیس رعایت حقوق مصرف‌کننده به شرکت اوزان رسید

طرحش برگزیده شد و به دیدار رهبری رفت

طرح برگزیده مهندس اینانلو، مربوط به تولید صنعتی ماده اولیه پلت‌های دارویی است

با آرامش و بدون حاشیه پیش می‌رویم

گفتگوی مدیرعامل گسترش بازرگانی داروپخش درباره عملکرد سه ماهه شرکت

«تک نسخه ‌ای»

بازگشت گسترش بازرگانی به سطح اول فعالیت‌های دارویی

اخذ گواهینامه GMP از سازمان NDA اوگاندا

بازرسان وزارت بهداشت اوگاندا از شرکت کاسپین تامین بازدید کردند

قهرمانان شطرنج و تنیس روی میز TPICO

چهارمین دوره مسابقات ورزشی شرکت های گروه دارویی تامین برگزار شد